Werer Group Atılım Üniversitesinde

You are currently viewing Werer Group Atılım Üniversitesinde

Her Şeyin Başladığı Yer Atılım Üniversitesi

Atılım Üniversitesi’nde “AGT Racing Team” olarak elektrikli araç yapımına başlayan ekibimiz, üniversitemiz bünyesinde nasıl büyüdüğünü ve ticarileşme fikri ile attığı adımları üniversitemizde anlattı.

“2018 yılından beri elektrikli araç üretimi yapan AGT RACING TEAM’de takım kaptanlığı yapmaktayım. 3 yıldır üniversitemizde çalışmalarını yürüttüğümüz elektrikli araç serüvenini 3 arkadaş ticarileştirme kararı aldık. Bir otomotiv, bir bilgisayar ve bir elektrik-elektronik mühendisi olarak “WERER”in temellerini attık. Yakın zamanda Ankara Teknoloji Geliştirme Merkezi’nden kabulümüzü aldık ve Ar-Ge ofisimizi 1 Kasım 2021 itibariyle Yıldırım Kule’de kurmanın sevincini yaşadık.”

Ensar Levent

Sevincimizi paylaştığımız okulumuza aynı zamanda yakın zamandaki planlarımızı da anlattık. 2022 yılının ilk yarısında üretim tesisimizi kurmayı planladığımızı, ayrıca planlarımız dahilinde elektrikli araçlar için motor sürücü, BMS sistemi ve otonom kitleri olduğundan bahsettiğimiz haberin detaylarına https://www.atilim.edu.tr/tr/ae/news/5284/werer-sirketi-hakkinda linkini kullanarak ulaşabilirsiniz.